Sosyal Medya Yönetimi

Restoran Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde sayısız işletme sosyal medya platformlarında yerini almakta ve bu sayede daha geniş kitlelere hitap edebilmeyi istemektedir. Kafe ve restoranlar da sosyal medya hesabı açan işletmeler arasındadır. Bu noktada işletme sahipleri, restoran sosyal medya yönetimi yapmalı ve potansiyel müşterilerini etkilemelidir. Profesyonel şekilde sosyal medya yönetimi yapmak, işletmelerin bilinirlik düzeylerini arttırmayı sağlar ve böylelikle aylık kazançlarını arttırmaktadır.

Eğer sizin de kafe ve restoran gibi gastronomi ile ilgili bir işletmeniz varsa, işletmenizin adının daha bilinir hale gelmesi için Instagram başta olmak üzere sosyal medya platformlarında bir hesap açabilirsiniz. Bu hesabı en iyi şekilde yönetebilmek için ise sosyal medya yönetim paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Restoranlar İçin Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Son dönemlerde sayısız restoran, profesyonel bir şekilde sosyal medya kullanmakta ve potansiyel müşterilerinin ilgisini çekmeye çalışmaktadır. Sosyal medyada geniş bir kitle oluşturmak ve bu kitleye hitap edebilmek için ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Restoranlar için sosyal medya yönetimi yapılırken dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır;

  1. İlk olarak hesabınızı analiz etmeli ve en çok beğenilen ve etkileşim alan gönderilerinizi tespit etmelisiniz.
  2. Yapacağınız diğer paylaşımları bu analizler doğrultusunda oluşturmalısınız.
  3. Rakip restoranları analiz etmeli ve bu restoranların nasıl bir yol haritası oluşturduğuna göre kendi haritanızı çizmelisiniz.
  4. Restoranınızda sunulan ürünlerin fotoğraflarını çekerken mutlaka profesyonel olmalı ve arka plana dahi dikkat etmelisiniz.
  5. Etkileşimi arttırabilmek için bazen basit yemek tarifleri paylaşımları yapabilirsiniz.
  6. Yorum, beğeni ve paylaşım oranlarını arttırabilmek için zaman zaman çekiliş ve kampanyalar yapmayı ihmal etmemelisiniz.
  7. Potansiyel müşterilerinizden gelen yorum ve mesajlara kısa sürede yanıt verebilmelisiniz.
  8. Paylaşım yapacağınız zamanları, insanların en çok sosyal medyada aktif olduğu saatlere göre planlamalısınız.
  9. Facebook reklamları gibi sponsorlu reklamlar alarak hedef kitlenizin daha geniş olmasını sağlamalısınız.
  10. İçerik paylaşırken gönderinin altına yazacağınız caption yazılarının iştah arttırıcı ve merak uyandırıcı olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer siz de bu unsurlara dikkat ederseniz, işletmenizin internet üzerinde profesyonel bir kimliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu unsurlara ek olarak profesyonel sosyal medya yönetimi paketlerinden faydalanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Restoranlar İçin Sosyal Medya Yönetimi Paketleri

Sosyal medya yönetimi paketleri, günümüzde pek çok farklı sosyal medya hesabına hitap edebilmektedir. Sosyal medya yönetimi için hazırlanan paketler incelendiği zaman temel, gelişmiş ve profesyonel gibi birçok ihtiyaca yönelik içeriklerin olduğu görülmektedir. Bu paketler genel olarak rakip analizi, hesap araştırması, paylaşımların düzenlenmesi, firmaya özel paylaşım tasarımlarının yapılması, aylık raporların hazırlanması gibi profesyonel unsurları içermektedir. Paketlerin birbirinden ayrıldığı nokta ise genellikle paylaşım sayılarıdır.

Eğer işletmenizin kısa bir süre içerisinde sosyal medyada başarılı olmasını istiyorsanız, profesyonel ve detaylı olan paketleri tercih etmelisiniz. Böylelikle paylaşım sayınız daha yüksek olacak ve fark edilme oranınız yükselecektir. Siz de doğru bir sosyal medya yönetimi ile işletmenizin markalaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyat

Sosyal medya yönetimi paketlerinin fiyatları da sıkça araştırılmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi hesap yönetimi için tercih edilebilecek pek çok farklı paket seçeneği bulunmaktadır. Sosyal medya yönetimi fiyatları da bu bağlamda değişkenlik göstermektedir. Ancak uzun süreli alınan sosyal medya yönetim hizmetlerinde indirimler uygulanabilmektedir. Daha net fiyat bilgisi edinmek için ne tür bir yönetim hizmeti almak istediğiniz belirlemeli ve daha sonrasında Eski Medya firmamızın internet üzerindeki paketlerini incelemelisiniz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.