Kurumsal Web Tasarım, Web Tasarım

Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Hemen hemen tüm işletmeler ve kişiler gelişen teknoloji ile artık internet üzerinden araştırılırlar. Genel itibari ile işletmeler satış karlarını artırmak,7/24 hizmet verecek şekilde insan kontrolüne ihtiyaç duymadan ürünlerinin tanıtımını yapabilmek için web sitesine ihtiyaç duyarlar.

Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında gözükmesini sağlayan, genel olarak kişi ve kurumları, hizmet ve ürünleri tanıtan metin ve grafiklerin kullanıldığı bir çalışmadır. Kısaca bilgi verecek olursak kişi ve kurumların internet ortamında görüntülenen yüzüdür. Web sitesi tasarımının yelpazesi oldukça geniştir. Üzerinde iyi çalışılan bir web sitesinin hedef kitleye ulaşmasında etkisi çok büyüktür. Öncelikle web sitesi yaptırmaya karar verdiğiniz zaman araştırma yapacağınız firmalardan web sitesi yönetim paneli ve içeriği hakkında detaylı bilgi talep etmeniz önemli husustur. Bununla birlikte web sitesi yönetim paneli için varsa demo örnek istemenizde ileride bir problem yaşamanızı önleyecektir.

Web sitesi tasarımı fiyatları konusunda bilgi verecek olursak; Kişiye yâda firmalara hazırlanacak olan web tasarımı veya e-ticaret sitesi, firma ve kişilerin istekleri doğrultusunda tasarlandığından bir fiyat listesinin olması kişi veya firmalara özel yapılmasına ters düşmektedir. Kişi veya firmalara yapılacak olan web tasarımı için seo uyumluluğu yada farklı özellikler ilk başta görünmese de web sitesi için önem bileşenlerdir. Bu bileşenler için ayrı bir fiyatlandırma yapıldığından web sitesi tasarım çalışması için net bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Web sitesi tasarımı fiyatlandırması hali hazırda olan şablonlardan firma için herhangi bir uğraş gerektirmeyen çalışmalarda olabilmektedir.

Web Sitesi Tasarım Öğeleri

Web tasarımında büyük önem taşıyan öğeler yer alır. İlk bakıldığında görsel olarak dikkat çeken öğelerin yanında içerik, güvenlik gibi web sitesini yükseğe taşıyacak görseller çok önemlidir.

Web sitesi tasarım öğeleri nelerdir inceleyelim:

Renklendirme: Renk seçeneği her ne kadar kişi tarafından beğenilse de, yapılan tercihler firmanın imajını yansıtacak renklerden belirlenmelidir.

Düzenleme: Web sitesinde kullanılacak metin ve resimlerin göze hitap edecek şekilde belirli bir düzende yapılması gerekir.

Resimler: Web sayfasının hızını yavaşlatmayacak fotoğraf ve grafiklerin kullanılması gerekir.

İçerikler: Ürün ve hizmet tanıtımında kullanılan öğelerin, okuyucuyu etkileyen, açıklayıcı ve seo uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. İçeriklerin konu ile alakalı anahtar kelimeleri içermesi, arama motorları için çok önemlidir.

Fontlar: Seçilen yazı tipleri web tasarımı sitesi için oldukça önemlidir. Birden fazla web tarayıcı güvenli yazı tiplerini düzgün bir şekilde görüntüleyebilir. Bu sebeple kabul edilecek fontlar seçilmelidir.

Web Sitesi Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?


Bütün çalışmalarda olduğu gibi web tasarımlarında da amaç önemlidir. Peki, web sitesi tasarımında nelere dikkat edilmeli? Web sitesinin prestijine uygun bir tasarımı olması, firmayı kullanıcılarına düzgün ve hızlı bir şekilde yönlendirmesi ve arama motorlarında gözükecek şekilde kodlama yapılması gerekir.

Görsel açıdan kaliteli olarak tasarlanan bir web tasarımının, web sitesine oldukça fazla kullanıcı çekeceği ve kullanıcıların sitede uzun süre kalmalarını sağlayacak şekilde tasarlanması, web sitesinin aramalarda en önde olmasını sağlayacaktır. Kullanıcı hedefli yapılan bir web sitesi tasarım sayfası; müşterilerin sorunlarına yanıt bulan, güçlü, yönetilebilen, arama motoru uyumlu, kurumsal ismini düzgün yansıtan ve kullanıcılara güven aşılayan formattadır.

Profesyonel Web Tasarımının Önemi

Profesyonel web tasarımının önemi gün geçtikçe artmaktadır. Profesyonel web tasarımı, internet ortamında istediği yerde olmak isteyen kişi veya kurumların tercihi olup, tecrübeli kişiler tarafından yapılan işleri ifade eder. Firmaları online olarak hem güvenilir hem de profesyonel gösterir. Sürekli aktif olan bir web sitesi, özellikle e-ticaret siteleri günün her anında bu hizmetten büyük ölçüde faydalanmaktadır. Web sitesinden satış ve hizmetleri verilen ürünlerin gelirinin artması, reklam giderlerinin azalması ancak profesyonel bir web tasarımı ile mümkün olmaktadır.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.