Ekonomik ve Hızlı

Ankara Tabela Hizmetleri
Dijital ve Solvent Baskı

Sponsorlu Reklam Yönetimi

Sponsorlu Reklam Oluşturma

Kampanya Yönetimi

Algoritmaya Uygun Çalışma

Dijital ve Solvent Baskı

İçerik Yönetimi

-Etkileşime Uygun İçerik

-Görselin Sektörel Uyumu

-Firma Renklerine Uygun Çalışma

Dijital ve Solvent Baskı

Rakip Analiz Yönetimi

-Ay Sonu Raporlama

-Rakipleriniz Hakkında Bilgilendirme

-Rakiplerinizin Ürünleri ve Hizmetleri

Dijital ve Solvent Baskı

Dijital baskı ve solvent baskı reklamcılık uygulamalarında yaygın olarak kullanılan yöntemler arasındadır. Dijital baskı hizmetleri; Folyo, One Way Vision, Canvas, Cast folyo, Vinil gibi baskı tekniklerini kapsar.

Solvent baskı ise mürekkep olarak uçucu solvent kullanılan baskı türüdür.

Ankara dijital baskı alanında öncü firmalardan biri olan Eski Medya, kusursuz hizmetini Türkiye’nin dört bir yerine ulaştırır.

Dijital ve Solvent Baskı

Dijital Baskı Nedir?

Dijital ortamda bulunan yazılı ve görsellerin çeşitli malzemelere uygulanması ‘dijital baskı’ olarak adlandırılır. Bu yöntemde baskı plakası kullanmaya ihtiyaç yoktur.

PST, AI, PDF ve buna benzer dijital medyalardan alınan içerikler, yüzeylere dijital baskı makinesiyle aktarılır.

Cam, metal, forex, ahşappvc foam, mdf ve dekota bunlara örnektir.

Öte yandan dijital baskı tabelalara, sentetik malzemelere, deri, kumaş, fotoğraf kâğıdı, yapışkanlı folyo üzerine de tatbik edilebilir.

Dijital Baskı Ürünleri Nelerdir?

Bu uygulamalarla kartvizit, broşür, katalog, ajanda, takvim, faaliyet raporu gibi pek çok materyal elde edilebilir.

Afiş, sunum, defter, reklam ve duyuru panoları, el ilanları, cepli dosyalar, sticker etiket çeşitleri de bunlardandır.

Ankara dijital baskı sektörüne yön veren ajansımız, hepsi ve daha fazlasına bütçe dostu fiyat ve üst düzey kalite avantajıyal sahip olacağınız yerdir.

Dijital Baskı Avantajları

 1. Bu uygulamalar sayesinde reklam sektörü hız kazanmıştır. Zaman kaybını en aza indiren dijital baskı hizmetleri, bu alandaki beklentilerin daha verimli bir şekilde karşılanmasına olanak tanır.
 2. Acil baskı ihtiyaçlarında etkin çözüm sunar. 1 saatte 12 bin adet çıktı almanız mümkündür.
 3. Dijital baskı yöntemiyle hazırlanan materyaller reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde büyük rol oynar. Firmaların bilinirliğini artırır, marka değerini yükseltir, imajını güçlendirir.
 4. Daha fazla müşteriye ulaşmayı ve satış ağını genişletmeyi kolaylaştırır.
 5. Dijital baskı ile üretilen reklam materyalleri göz alıcı tasarımıyla ilgi uyandırır. Reklamı yapılmak istenen hizmeti veya ürünü etkin bir biçimde hedef kitleye aktarır.
 6. Dijital baskıda her türlü tasarıma yönelik çalışma gerçekleştirme imkânı mevcuttur. Müşterileri ve tasarımcıları sınırlamayan, esnek bir yapısı vardır.
 7. İstediğiniz miktarda baskı yaptırabilirsiniz. Sırf birim fiyatı daha uyguna gelsin diye fazladan baskı yaptırmaya gerek yoktur.
 8. Düşük adetlerde uygun fiyatlıdır.
 9. Revizyon kolaylığı sağlar. Baskıda herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz talebiniz kolayca yerine getirilebilir.
 10. Ofset baskıya oranla birim mâliyeti düşüktür.
 11. Baskıdan önce kalıp, montaj, film vb. gibi aşamalara gerek yoktur. Hem malzemeden hem de iş gücünden tasarruf meydana getirir.
 12. Dayanıklı bir yapıya sahip olan dijital baskı ürünleri, uzun vadeli kullanım avantajı ile işletmelerin mâliyetini en aza indirir.
 13. Seri baskı işlemlerinde pratik bir yöntemdir.
 14. Ofset baskı sırasında kimyasallardan yararlanılır. Bunlar atık maddeler oluşturur. Fakat dijital baskıda böyle bir durum söz konusu değildir. Bu uygulamalar tamamen çevre dostudur.

Tüm bu avantajları işinize yansıtarak verimliliğinizi artırmak için Ankara dijital baskı arayışınıza Eski Medya ile nokta koyabilirsiniz.

Dış Mekân Dijital Baskı Nedir?

Reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan bu baskı türü genellikle billboardlarda ve araç kaplamada karşımıza çıkar. Afiş ve benzeri uygulamalarda da kullanımı yaygındır.

Bu tarz baskılar yoğun güneş ışınlarından etkilenmez ve kötü hava koşullarından zarar görmez.

Dış Mekân Dijital Baskı Kullanım Alanları

Çevresel faktörlere karşı dirençli olduğu için açık hava reklamcılığında rağbet görür. Arzu edilen her renk ve boyutta uygulama yapılabilir.

Işıklı roketlerde, üç boyutlu görsellerde, pankartlarda; binaların dış cephelerinde kullanıma uygundur.

Pankartlarda, ışıklı ve ışıksız tabelalarda, çatı tabela modellerinde de sıklıkla kullanım alanı bulur.

Mağazaların cam vitrinlerinde rastladığımız dış mekân baskılar kısaca her alanda kendine yer edinir.

İç Mekân Dijital Baskı Nedir?

Bu baskıların güneşe ve olumsuz hava şartlarına mukavemeti daha zayıftır. Ancak kalite yönünden daha avantajlıdır.

İç mekân dijital baskı esnasında su bazlı boyalar kullanılır. Bu yüzden baskı sonrası laminasyon uygulamasına başvurulur. Aksi takdirde akma ihtimâli vardır.

İç Mekân Baskı Kullanım Alanları

İç dekorasyonda, vitrin içi uygulamalarda, fast-food işletmelerinin ve restoranların panolarında bu baskı tekniklerinden faydalanılır. Poster yapımında da iç mekân baskı tekniklerinden yardım alınır.

Firmaların daha iyi tanıtım yapmalarını sağlayan iç mekân dijital baskılar daha pek çok alanda kullanılabilir.

Dijital Baskı Çeşitleri

 • Canvas Baskı: Tasarımda yağlı boya görünümünü andırır. Kullanıldığı materyale son derece estetik bir görünüm kazandırır. Duvarların ve ofislerin süslemesinde tercih edilir. Dînî motiflerin tasarım sürecinde de bu baskı tekniğinden faydalanılır. Bez afiş, bayrak, flama gibi ürünlerin elde edilmesinde büyük rol oynar.

 

 • Branda Baskı: Vinil baskı diye de bilinir. Dış mekân reklamcılığının vazgeçilmez uygulamalarından biridir. Tabelalarda, cephe giydirmelerinde, seçim afişlerinde sıklıkla kullanılır. Işıklı ve ışıksız olarak iki gruba ayrılır. Işıklı vinil baskılar genellikle florasanlı tabelalarda kullanılır. Işıksız vinil baskılar ise çoğu zaman kutu harf tabelalarda, afişlerde, binaların dış yüzeylerinde tercih edilir.

 

 • One Way Vision Baskı: Bu folyo çeşidi yapışkanlı özelliktedir. Görüntü kirliliğini engeller. Camlı vitrinlerde ve binaların dış cephelerinde yaygın kullanım alanına sahiptir. Otobüs camlarında ve dükkanlarda da One Way Vision sistemini görürüz. Baskının bir tarafı içerinin görünmesini önlerken, diğer tarafı ise dışarıyı gösterir. Güneş ışınlarına büyük ölçüde mânî olan bu baskı tekniği, kuaför ve mağazaların camlarında da kullanılır.

 

 • Folyo Baskı: Normal, Cast ve şeffaf folyo olarak çeşitlilik gösterir. Araç giydirmelerinde (kaplama işlemlerinde) kullanılan bu baskı yöntemi girintili ve çıkıntılı alanlarda da tercih edilen bir uygulamadır. Cast folyo sıcak hava işlemiyle yapılır ve kullanım ömrünü artırmak adına laminasyon tercih edilebilir.

 

 • Mesh Baskı:Delikli baskı diye de adlandırılır. Mağaza dışı giydirme, alan kaplama, reklam amaçlı bina giydirme vb. işlerde uygulama alanı bulur. Şeffaf bir yapıya sahiptir.

 

 • Geniş Format Dijital Baskı: Bunlar çoğunlukla ticari amaç doğrultusunda kullanılır. ‘Büyük format baskı’ olarak da isimlendirilir. Standartların üzerinde boyutlara sahip makinelerle gerçekleştirilir. Ölçüler genelde 500 cm, 320 cm, 180 cm ve 160 cm şeklindedir. Ekseriyetle, rulodan rulo üzerine uygulanır. Bazen flat (düz zemin baskısı) şeklinde yapılır. Duvar kağıdı, cephe giydirme, şablon, şema, harita ve afişler, stand ve fuar sistemlerinde tercih edilir.

 

 • Kuşe Baskı:Bu kağıtlar parlak ve mat olmak üzere iki çeşittir. Afiş ve poster basımında bunlardan yararlanılır.

 

Ankara dijital baskı ajansları içerisinde üstünlüğünü kanıtlayan Eski Medya, tüm baskı çeşitleriniefektif bir şekilde kullanır.

Yüksek kapasiteli dijital baskı makineleri ile hizmet veren ajansımız, modern yöntemleri profesyonel işçiliğiyle bir araya getirmiştir.

Bu sektördeki bütün ihtiyaçlarınızı tek noktadan karşılamak için Eski Medya’yı tercih edebilir, farkımızı projelerinize yansıtarak farklı olabilirsiniz.

Gelişmiş donanımlar, yenilikçi ve çağdaş teknoloji, üstün kalite, uygun fiyat çerçevesinde faaliyet gösteren ajansımız, size de ayrıcalıklı olduğunuzu hissettirecektir.

Solvent Baskı Nedir?

Dış mekân reklam uygulamalarında kullanılan bu baskı tekniği uçucu solvent ile gerçekleştirilir. Billboard kağıtları ve plastik malzemelerle çalışırken kolaylık sağlar.

Solvent, boya çözücü maddelerden biridir. Pigmentlerin ve boyaların kurumasına engel olur. plastiğin yüzeyinde eridiği için boya veya pigment renklendiriciler malzemenin üzerinde kalıcılığını korur.

Bu baskı türü kaplamalı plastiklerde 5 yıl dayanıklılık sağlar.

Ankara solvent baskı taleplerini hızlı ve etkin bir biçimde karşılayan Eski Medya, size beklediğinizden de fazlasını sunacaktır.

Solvent Baskı Avantajları

 1. Solventler çevre dostudur ve oldukça etkilidir.
 2. UV, eko-solvent ya da lateks gibi mürekkeplerden daha ucuzdur.
 3. Hızlı bir biçimde kurur ve kurutma sürecinde fazla ısıtma gerekmez.
 4. Bu uygulamalarda ısıya duyarlı, ince yapılı malzemeleri kullanmak kolaydır.
 5. Gaz boşaltım süresi kısa olduğu için laminasyon vb. süreçler kısa zamanda tamamlanır.
 6. Solvent baskı mürekkeplerinin mâliyeti, su bazlı mürekkeplere göre daha azdır. Bu ise baskı hizmetine ihtiyaç duyan kişi için büyük ölçüde tasarruf anlamına gelir.
 7. Püskürtme veya kaplama yoluyla ortaya çıkan atıklarla uğraşmayı gerektirmez. Laminasyonların kurumasını bekleme gibi bir mecburiyet yoktur. Bu yönüyle solvent baskı büyük ölçüde zaman kazandırır.
 8. Dış mekânlarda yıllar boyu dökülmeden ve solmadan dayanabilir.
 9. Her çeşit canlı renkte basımı yapılabilir.

Bütün bu avantajlardan Ankara solvent baskı hizmeti ile yararlanarak işletmenizin bilinirliğini ve performansını daha ileri boyuta taşıyabilirsiniz.

Solvent Baskı Kullanım Alanları

One Way Vision, branda baskı, mesh baskı, cephe giydirme, araç giydirme, cam kaplama, delikli folyo gibi uygulamalarda solvent baskı tekniği kullanılır. Dış mekân reklam ürünlerinin imâlâtında solvent baskıya müracaat edilir.

Solventler VOC (zehirli ve ağır kokulu, uçucu bir gaz) ihtiva ettiğinden dolayı iç mekân baskısında kullanıma elverişli değildir.

Ankara dijital baskı ve solvent baskı uygulamaları konusunda üstünlüğünü kanıtlayan ajansımız bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızın güvenilir çözüm noktasıdır. ‘İyi hizmet’ değil ‘en iyi hizmet’ anlayışıyla hareket eden Eski Medya, hayallerinizi tasarlamaya hazırdır.

Altın Oran’ın kusursuzluğundan ilham alan ajansımız mükemmeliyetçilik prensibini tüm çalışmalarına yansıtır. Size de en kaliteli hizmete bütçe dostu fiyatla sahip olmanın keyfini çıkarmak kalır.