Hızlı ve Güvenli

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri
sponsorlu_Çalışma Yüzeyi 1

Sponsorlu Reklam Yönetimi

Sponsorlu Reklam Oluşturma

Kampanya Yönetimi

Algoritmaya Uygun Çalışma

share-post

İçerik Yönetimi

-Etkileşime Uygun İçerik

-Görselin Sektörel Uyumu

-Firma Renklerine Uygun Çalışma

analytics

Rakip Analiz Yönetimi

-Ay Sonu Raporlama

-Rakipleriniz Hakkında Bilgilendirme

-Rakiplerinizin Ürünleri ve Hizmetleri

Sosyal Medya Yönetimi

Esnek paketler ile sosyal medya yönetimi ihtiyaçlarınız için hizmetler sunmaktayız. Markanıza ve Hedeflerinize en ideal stratejiler üreterek, kreatif Sosyal Medya Yönetimi stratejimiz hakkında daha fazla bilgi almak için. Bizlere ulaşabilirsiniz.

sosyalmedya-yonetimi
Sosyal Medya Yönetimi Paketlerimiz
Paketlerimiz 1 Aylık Periyotlarda Yenilenir. 3 Aylık 6 Aylık Gibi Sözleşme Zorunluluğumuz Yoktur. Dilediğiniz Zaman Çalışmayı Bırakabilirsiniz.
Sosyal Medya Tek Görsel Hizmeti

Daha fazlasına ihtiyaç duymayan müşterilerimiz için tek görsel seçeneği sunmaktayız. Bize logonuzu ve nasıl bir çalışma istediğinizi bahsetmeniz ardından ekip arkadaşlarımız hızlı bir şekilde işlerinize başlayarak video hariç en geç 48 saat sonra çalışma dosyaları ile teslim etmektedirler.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi; hesap oluşturma, düzenleme, optimize etme, hedef kitleye uygun paylaşımlar yapma, bunları analiz edip raporlama, yeni stratejiler geliştirip uygulama çalışmalarıdır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sosyal_medya

Kampanya, tanıtım ve reklam yönetimi de buna dâhildir.

Sosyal medya kullanımı son derece basittir. Ancak önemli olan verimli kullanılabilmesidir. İşte sosyal medya yönetimi bunu gerçekleştirir. Ürün ve hizmetlerinizi sosyal medya aracılığıyla duyurmak, bulunduğunuz platformda doğru hedef kitleye erişmek ve rağbet görmek istiyorsanız sosyal medya yönetimine ihtiyacınız vardır.

Eskimedya; profesyonel sosyal medya ajansı olarak birçok kişi ve markaya hizmet vermektedir. Bu alanda güvenilir ve pratik çözümlre sunan Eskimedya, sizi de sosyal medyada zirveye ulaştıran başarı merdiveni olabilir.

Kritik süreç yönetimini başarıyla gerçekleştiren ajansımız sosyal medya yönetiminin hata kaldırmayacağını bilir. Zîrâ sosyal medya etkileşimin çok hızlı olduğu bir alandır. Yaptığınız bir yanlışın kısa zamanda birçok kişiye ulaşması an meselesidir.

Eskimedya, sosyal medya yönetimine bu hassasiyetle yaklaşır ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlar. Anlık analiz yapan ve gelişmiş sosyal medya araçlarından yararlanan Eskimedya, sosyal medyada hedeflerinize ulaşmanızı en az sizin kadar ister.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi; Facebook, Twitter, İnstagram ve benzeri herhangi bir sosyal medya platformunda etkin rol almanızı sağlayan faaliyetler bütünüdür. Sektör, hedef kitle ve rakip analizine uygun sayfa veya hesap oluşturma, düzenleme, paylaşımda bulunma, reklam yayınlama ve optimize etme bunlardandır.

Sosyal medya yönetiminin temeli hedef kitleye yönelik, kaliteli ve özgün içeriklere dayanır. Bunların istikrarlı olarak paylaşılması ve çekilişler, promosyonlar, yarışmalar, kampanyalar ve buna benzer etkinliklerle destelenmesi gerekir. Ayrıca rakiplerin neler yaptığı detaylı olarak incelenmeli ve onlardan daha iyisine ulaşmak için farklı stratejiler geliştirilmelidir. Sosyal medya pazarlama alanında sektöre ve son trendlere uygun modern yöntemler kullanılmalıdır.

Tüm bu görevler kısaca Sosyal medya yönetimi olarak ifade edilir. Sosyal medya yönetimi, bu alanda eğitim almış profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Sosyal Medya Yönetiminin Avantajları

 1. Fazla harcama yapmadan, geniş hedef kitlelere ulaşmanızı sağlar.
 2. Birden fazla platformda aktif olarak yer almanız mümkün olur. Zamandan ve işgücünden tasarruf ettirir. Her şeye sizin yetişmeniz gerekmez. Farklı işler için ayrı ayrı kişilerle çalışmak zorunda kalmazsınız. Her şeyi profesyonel bir sosyal medya ajansına bırakmak iş yükünüzü büyük ölçüde azaltır.
 3. Facebook kullanıcılarına ayrı, İnstagram kullanıcılarına ayrı içeriklerle hitap etmek gerekir. Bunun gibi her sosyal medya platformundaki hedef kitlenin beklentileri farklıdır. İşte sosyal medya yönetimi hizmetiyle her mecrâda benzersiz içerikler yayınlayarak takipçilerinize en doğru şekilde hitap etmeniz mümkündür.
 4. Markanız ön plana çıkarılır. Sosyal medya, markanızın itici gücü hâline gelir.
 5. Paylaşımlarınız ilgi çeker, önemsenir. Takipçilerinizin en aktif olduğu saatlerde ve onların ilgisini çekecek tarzda yapılan paylaşımlar, size sâdık bir hedef kitle kazandırır.
 6.  Sosyal medya yönetimi müşteri pörtföyünüzün ve satış alanınızın genişlemesinde büyük rol oynar.
 7. Nitelikli takipçiler kazandırır. Etkin sosyal medya; sizi doğru hedef kitleyle buluşturur. Ürün ve hizmetlerinizi satın alma potansiyeli olanlar sizi takip etmeye başlar.
 8. Geri dönüşüm ve kârlılık oranınızı yükseltir.
 9. Sizi rakiplerinizin önüne geçirir.
 10. İnternet siteniz daha fazla ziyaretçi kazanır.
 11. Hedef kitlenizle aranızdaki bağı güçlendirir. Onlarla sürekli iletişimde kalmanızı mümkün kılar. Çekilişler ve yarışmalar organize edilerek takipçilerinizin sempatisi kazanılır.
 12. Size özgü stratejiler gücünüze güç katar, sizi dijital dünyanın merkezine taşır.
 13. Influencerlar ile yapılan işbirliği, fenomen hesapların sizi tanıtmasını sağlayarak onların hedef kitlesini de size yönlendirir.
 14. Gündemden hiçbir zaman uzak kalmazsınız. Güncel olaylar üzerinden verdiğiniz mesajlar daha etkili olmanızı sağlar.

Müşterilerinizin eleştirileri veya şikâyetleri olursa bunlar ânında çözüme kavuşturulur. Böylece marka güvenilirliği zarar görmez.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

 1. Sosyal medya yönetimi yapılırken öncelikle hangi platformlarda yer almanızın daha doğru olduğu belirlenir. Bunun için hedef kitle araştırması yapılır. Sektörünüz ve sosyal medyayı hangi amaçla kullanmak istediğiniz dikkate alınır.
 2. Ardından ilgili platformlarda hesaplarınız/sayfalarınız oluşturulur. Mevcut bir hesabınız varsa ve onun üzerinden ilerlemek istiyorsanız, hesabınızın bilgileri gözden geçirilip eksiklikler giderilir.
 3. Her gün ilgi çekici ve orijinal metinler, videolar, resimler ve benzeri içerikler oluşturulur. Düzenlenip yayınlanır.
 4. Günlük, haftalık ve aylık planlamalar yapılarak bu doğrultuda hareket edilir. Sosyal medya takvimi sayesinde içeriklerin kontrolü daha pratik bir biçimde gerçekleştirilir.
 5. Kitle kimliği analizleri, araştırma ve kıyaslama gibi yöntemler kullanılarak sosyal medya için etkili stratejiler geliştirilip kademeli olarak uygulanır.
 6. Kriz yönetimi sağlanır. Kötü yorumlara ve haberlere müdâhil olunarak bunların şahsınız veya markanz için îtibâr kaybına yol açması önlenir. Tam aksine bunlar sizin lehinize çevrilir.
 7. Takipçilerinizden gelen yorumlar ve mesajlar yanıtlanır. Taleplerine çözüm üretilir.
 8. Sosyal medya pazarlama planı oluşturularak tanıtım, kampanya ve reklam faaliyetleri programlanır.
 9. Erişim ve etkileşim oranları analiz edilip raporlanır. Sonraki stratejiler bu yönde şekillendirilir.
 10. Gerekirse diğer depertmanlarla işbirliği yapılır.
 11. Sosyal medya reklamları ve kampanyaları yönetilir.

 

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları

Sosyal medya yönetimi çalışmasında fiyatlar her ajansa göre değişiklik arz eder. Aylık ne kadar görsel ve video hazırlanacağı, kaç sosyal medya hesabının hizmete dâhil olacağı gibi hususlar fiyat üzerinde doğrudan etkilidir.

Bununla birlikte aylık fiyatlandırmanın genelde 800-900 TL’den başladığı, 3000-5000 TL’ye çıktığı söylenebilir.

Sosyal Medya Yönetiminde Fiyatlandırma Nasıl Belirlenir?

Bu noktada aşağıdaki unsurlar hesaba katılır:

 • Kaç hesap için hizmet alınacağı
 • Günde kaç içerik paylaşılacağı
 • Sosyal medyada içerik paylaşımına ilâveten blog yazısı yazılıp yazılmayacağı
 • Reklam kampanyalarının yönetilmesi
 • Gelen mesajların cevaplanması
 • Etkinlik/grup oluşturulması
 • Tasarım ve slogan çalışmaları
 • Raporlama ve analizler
 • Takip ve danışmanlık hizmetleri

Sosyal Medya Yönetimi Firmaları

Sosyal medya yönetimi ajansı olarak faaliyet gösteren birçok firma vardır. Hangisini tercih edeceğinize karar verirken hizmet kapsamını ve referanslarını gözden geçirmeniz gerekir.

Sosyal medya alanında tecrübeli ekibiyle hizmet veren Eskimedya, güvenilirliğini ve profesyonelliğini kanıtlayarak bu firmalar arasında öne çıkmıştır. Hedef kitlesini potansiyel müşteri hâline getirmek isteyenler bunu Eskimedya Ajans ile kolayca gerçekleştirmektedir.

Çünkü Eskimedya’ya göre dijital başarı bir yapbozdur. Bu yapbozun en önemli parçası da sosyal medyadır. Müşterilerinin mutluluğundan güç alan Eskimedya, ‘sosyal medyayı kullanmak değil, ona hükmedebilmek önemlidir.’ diye düşünür.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Ajansı Nasıl Olur?

 • Doğru ve etkili stratejiler geliştirebilir.
 • Üretken, interaktif ve dinamiktir.
 • Kadrosu, alanında yetkin kişilerden oluşur.
 • Kriz yönetimi konusunda bilgi sahibidir.
 • Çözüm odaklıdır.
 • Zaman yönetimi ve araştırma konusunda çok başarılıdır.
 • Kurgulama ve pazarlama becerileri en üst seviyededir.
 • Çalışmalarını takım hâlinde gerçekleştirir. Herkesin birbirinden haberi vardır. Bu nedenle yapılan her iş tutarlıdır ve bütünlük içerisindedir.
 • Profesyonel metin yazarları, grafikerler, SEO uzmanları, dijital reklam uzmanları, sosyal medya uzmanları ve pazarlama uzmanlarıyla hizmet sunar. Çünkü sosyal medya yönetimi ekip işidir.
 • Reklam bütçesinin nasıl verimli kullanılacağını iyi bilir. Müşterilerinin zamanına, prestijine ve parasına değer verir.
 • Tüm çalışanlarının sözlü ve yazılı olarak güçlü iletişim kurma, etkili hitap etme, analitik düşünme yetenekleri gelişmiştir.
 • İşte Eskimedya, tüm bu kriterleri taşıyan profesyonel bir sosyal medya yönetim ajansıdır. ‘Çok müşteri’ kazanmayı değil, ‘mutlu müşteri’ kazanmayı ilke edinen Eskimedya, müşterilerinin başarıya ulaşmanız için el birliğiyle çalışır.

 

Sosyal Medya Yönetimi Ajansı

Profesyonel sosyal medya yönetimi ile markanızın sesi olacak ajansımız, o sesi her yere duyurmak için elinden geleni yapacaktır. Her şeyi kurumsal bir çerçevede yürüten ajansımız, müşterilerini tüm süreçler hakkında eşzamanlı olarak bilgilendirir. Sosyal medya hesabınızı emin ellere emanet etmek istiyorsanız Eskimedya, sizin için doğru adrestir.

Sosyal Medya Ajansı Neler Yapar?

Alanında eğitim ve sertifika almış uzmanlarıyla Eskimedya, sosyal medyanın parlayan yıldızı olmanızı sağlayacaktır. Hem beklentilerinize göre, hem de kalitesi beklentilerinizin çok üzerinde nitelikli hizmet almak istiyorsanız Eskimedya, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecektir.

Ajansımız bu başarısını, aşağıdaki sistematik çalışmalarına borçludur:

 1. Dijital gündemi ve sosyal medya platformlarındaki değişiklikleri takip ederek çalışmalara uyarlamak
 2. Sosyal medya algoritmalarını dikkate almak
 3. Premiere Pro, Photoshop gibi ileri seviye programlardan ve gelişmiş sosyal medya araçlarından yardım almak
 4. SEO uyumlu görseller ve metinler oluşturarak site dışı SEO çalışmalarına da katkı sağlamak
 5. Tüm çalışmaları ve elde edilen sonuçları şeffaf bir şekilde raporlamak
 6. Hesap ve sayfaların gerekli ayarlamalarını, içerik düzenlemelerini sağlamak
 7. Mesajları ve yorumları cevaplandırarak takipçilerinizle bağlantınızı canlı tutmak
 8. Ürün ve hizmetlerinizi kapsamlı, dikkat çekici ve doğru olarak tanıtan, sizi en iyi şekilde temsil eden benzersiz içerikler üretip yayınlamak
 9. Krize sebep olabilecek durumlara karşı önceden senaryolar hazırlayarak önlem almak
 10. Kreatif ve akılda kalıcı tasarımlarla farkınızı ortaya koymak
 11. Tüm bu faaliyetleri müşterinin bütçesi doğrultusunda yönetmek
 12. Etkileşim gönderileri, hikâye içerikleri ve kampanya kurgularıyla paylaşım planlaması yapmak
 13. İhtiyaçları tespit etmek ve hedef kitleye yönelik iyileştirmelerde bulunmak
 14. AB testing ile reklam performansını artırmak
 15. Özetle sosyal medyada profesyonel olarak varlık göstermenizi, markalaşmanızı sağlamak

 

İnovatif Sosyal Medya Ajansı: Eskimedya

Sosyal medya yönetimi alanında ihtiyaca yönelik çözümleriyle tercih sebebi olan Eskimedya, sizi potansiyel müşterilerinizle buluşturan bir köprü görevi üstlenecektir.

Yalnızca yüksek etkileşim sağlamanızla yetinmeyecek, bunları satışlarınıza da yansıtacaktır. Sosyal medya platformlarındaki yenilikleri, takipçilerin beklentilerini, markanızın hedeflerini bir arada değerlendirecek olan Eskimedya, bu süreci sizin adınıza en iyi şekilde koordine edecektir.

Sektörünüzün ve müşteri pörtföyünüzün talepleri dikkate alınacak; hashtag tespiti, rakip analizleri ve pazar incelemesiyle en uygun stratejiler üzerinden ilerlenecektir. SEO ve sosyal medyanın bir bütün olduğunu bilen Eskimedya, bu kapsamda sizi arama motorlarında da yükseltmeyi hedeflemektedir.

Demografik filtrelemeler sayesinde isabetli reklam kurgulamalarına imza atan Eskimedya, sizin için en doğru reklam yöntemlerini belirleyerek sınırları ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır.

İsim ve marka bilinirliğinizi güçlendirecek, pazarlama faaliyetlerinizi geliştirerek satış hacminizi artıracaktır. Böylece rakipleriniz arkanızda kalacak, size düşen tek şey başarılarınızın tadını çıkarmak olacaktır! Dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirmek istiyorsanız Eskimedya size yardım etmeye hazırdır.