Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Ne Anlama Gelir?

Sosyal Medya Yönetimi Ne Anlama Gelir?

Sosyal medya yönetimi esnasında küçük iş yerleri, pazarlama bütçesi söz konusu olduğunda az miktarlar ile daha fazlasını yapma mecburiyetinde kalmaktadırlar. Sosyal medya reklam tanıtımları oldukça düşük masraf çıkarır ve yönetim esnasında önemli dönüşüm neticelerini daha hızlı elde etmenize olanak tanır.

Dolayısıyla Sosyal medya yönetimi ile etkileşim ve iletişim unsurları dikkatli bir biçimde yönetilir. Dijital medya yönetimi, içerik yayınlama ve dijital reklam tanıtımlarına iletişim ve etkileşimi arttırmayı hedeflemektedir. Bunun ile birlikte ürün ve hizmet veren markanın amacına ulaşması için yapılan çalışmaları içinde barındırır.

Şirketiniz Dijital Dünyadan Nasıl Fayda Sağlar?

Sosyal medya yönetimi, kanalların ve toplulukların gelişimi ile ilgilenmektedir. Sosyal medya yönetiminde öncelikli olarak elde edilmesi gereken değerleri, farklı ana performansı takip eder. Bunun ile birlikte firmalar, sosyal medya stratejilerine karşılık düşünmeye zorlar.

Sosyal Medya Yönetimi Platformları Nelerdir?

Sosyal medya yönetim planınızı planlamaya başlamadan önce, işletmenize en uygun olan sosyal medya platformlarının neler olduğunu belirlemeniz gerekir. Sizlere yardım sağlamak amacı ile bazı sosyal medya platformlarından bahsedeceğiz.

Facebook

Facebook, her yaş grubunu içinde tutarak yaklaşık 2,7 milyar aktif kullanıcıya sahip olduğu belirlenmektedir. Bu sayı ise her geçen gün artış göstermektedir. Facebook’un kullanıcıları arasında, cinsiyetleri ve yaş grupları arasında iyi bir denge sağlanmıştır.

Sosyal Medya Yönetimi Ve Instagram

İnstagram, çok fazla görsel içerik oluşturan markalar için kusursuz bir sosyal medya kanalıdır. İnstagram, erkek kullanıcılara nazaran daha çok kadın kullanıcı ile genç kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır

heyecan

Twitter kullanıcıları güncel haberler, sosyolojik, teknolojik bilgiler hakkında anında duyurular alabilecekleri bir platformdur. Bu platform sektörlerindeki trend konularla ilgili bir sohbete katılmak isteyen markalar için uygundur.

Youtube

YouTube, Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoru olmuştur. Kitlenizle etkileşim içinde bulunmak ve bağlantı kurmak için video içeriğinizi bu kanala yükleyebilirsiniz.

Pinterest

Pinterest, görüntü odaklı içeriği paylaşmak için gerekli olan bir kanaldır. Pinterest platformunda el işçiliği, beslenme alışkanlıkları, egzersizler, modaya yönelik paylaşımlar ve daha fazlası ile ilgili olan tüketiciler için geliştirilen görsel bir paylaşım platformudur.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.