Sosyal Medya Yönetimi

Reklam Hizmetlerinde Google Ads Çalışmaları

Reklam Hizmetlerinde Google Ads Çalışmaları

Google Ads çalışmaları reklam hizmetlerinin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Birçok ürün için teknik servis hizmeti sunulmaktadır ve bu, marka değeri için oldukça önemlidir.

Bu sadece bir örnektir ve marka değerinin korunmasında rol oynayan hizmetler her firmaya göre farklılık arz etmektedir. Firmalar öncelikle kendi bölgelerindeki internet aramalarında görünür olmak, lokasyon bazlı yükselmek için SEm ve SEO hizmetleri ile Google reklamlarına ihtiyaç duymaktadırlar.

İstanbul’da faaliyet gösteren bir klima teknik servisinin ‘İstanbul klima servis’ gibi aramaların üst sıralarında çıkabilmesi için Google reklamlarının yardımı gerekir.

Google; dünyada en fazla kullanılan arama motorudur. Bu yüzden Google üzerinde reklam vermenin önemi kat kat fazladır.

Google Ads Reklamlarının Avantajları

 

Yukarıda da özetlediğimiz üzere Gogole Ads; ürün ve hizmetlerin tanıtılmasında etkin rol oynamaktadır. Belirli bir anahtar kelime ile yapılan aramalarda kullanıcının ilk sayfada gördüğü firmalardan biri sizin firmanız olsun istiyorsanız Google reklamlarına başvurmanız lâzımdır.

 

Tabii ki Google reklam metninin ve görsellerinin özgün-kaliteli olması da mühimdir. search engine management firmaları bu anlamda kurumsal hizmet sunarak etkili çözüm sağlamaktadır.

 

Söz konusu firmalarla çalışmak müşteri potansiyelini artırmanıza ve marka değerinizin oluşmasına daha büyük katkı sağlayacaktır.

 

Google Ads Nedir?

 

Google Adwords olarak da bilinen Google Ads; Google tarafından işletmelere sunulan bir reklamcılık ağı olup kelime sorgularını esas alarak çalışır.

 

Google Ads reklamları metin bazlıdır ve başlık, açıklama, site alan adı gibi öğelerden meydana gelir.

 

Google Ads Reklamlarının Çalışma Biçimi

 

Google Ads reklam çalışması gösterim başına mâliyete dayanır. Yani ücretlendirme reklamı görenler o reklama tıkladığı zaman gerçekleşir. Bu sayede kişinin bütçesinden gereksiz harcama yapılması önlenmiş olur.

 

Fakat Google Ads sistemi bir çeşit açık artırmaya benzetilebilir. Aynı anahtar kelimelerde rekabet eden iki kişiden daha fazla bütçe ödeyenin reklamı daha üst sıralarda yer alacak ve daha çok kişiye erişecektir.

 

Kampanyanızda yer alan anahtar kelimeler kullanıcılar tarafından aratıldığında reklamınız onların karşısına çıkacak ve bu da müşteri edinme ihtimalinizi yükseltecektir.

 

Reklam tutarı hesaplanırken; reklam alâka düzeyi, beklenen tıklama oranı, açılış sayfası deneyimi, reklam uzantıları, farklı reklam türlerinin öngörülen etkileri ve buna benzer faktörlere bağlıdır.

 

Adwords sisteminde reklamların kaç defa görüntülendiğini, kaç defa tıklandığını, ne kadarlık bir mâliyet oluşturduğunu görmek mümkündür. Bunun yararı ise tam bir şeffaflık sağlamasıdır. Bu sayede kişi reklam bütçesini doğru olarak optimize edebilir.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.