Sosyal Medya Yönetimi

Neden Google’a Reklam Vermeliyiz?

Neden Google’a Reklam Vermeliyiz?

Google’a neden reklam verilmelidir? sorusunu cevaplarken aslında tek bir cümle yeterlidir: Kendimizi tanıtmak için.

 

Zira bir dükkan açtığımızda onun tabelasının olmaması düşünülemez. İnternette de web sitelerinin tabelası Google reklamlarıdır.

 

Google Reklamları Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

 

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, onları arayan kişilere sunmanın en etkili yollarından biri Google reklamlarını kullanmaktır. Google’ın reklamverenlere sunduğu analiz imkânları dijital reklam stratejilerine yön vermektedir.

 

Yayınladığınız reklamlar tıklama başına fiyatlandırma ile çalışacaktır. Fazla harcama yapmadan yüksek geri dönüşüm elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

 

Google Reklamları Ne İşe Yarar?

 

İnternet kullanımının ne derece yaygın olduğunu izah etmeye gerek yoktur. Hâliyle aklımıza gelebilecek tüm hizmetler neredeyse internet üzerinden de verilir olmuştur.

 

Ürünlerin ve hizmetlerin tanıtım, pazarlama faaliyetleri için kullanılan en güçlü araçların başında Google reklamları gelir. İnternet ortamında rakip firmalarla rekabet edebilmenin yolu Google’a reklam vermekten geçmektedir.

 

Potansiyel müşteriler zaman kaybından kurtulmak ve çeşitli ürünleri karşılaştırabilmek için önce internette arama yapmaya ihtiyaç duyarlar. Onlara ulaşmak için bu aramalar sırasında karşılarına çıkmanız lâzımdır. İşte neden Google’a reklam verilmelidir? sorusunun cevabı da burada gizlidir.

 

Google Adwords reklamları bildirilen bu sürecin hızlanmasını sağlamaktadır. Bunedenle en fazla başvurulan reklam kanallarından biri bu olmaktadır.

 

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi yalnızca bölgenizde değil ülke genelinde ve hatta dünya çapında pazarlamak istiyorsanız Google reklamlarından yardım almanız gerekecektir. Google reklamları online satış ve pazarlamanın temel direklerinden biridir.

 

Yani alım-satım trafiğinin büyük bir bölümü Google reklamları üzerinden ilerler. Kullanıcıların neredeyse tamamına yakını aramalar için Google’ı kullanmaktadır. Bu kadar büyük bir kitlenin içinden, sizin ürün ve hizmetlerinize rağbet gösterme potansiyeli olanları filtreleyip onlara hitap etmeniz Google reklamları sayesinde mümkündür.

 

İlgili anahtar kelimelerle arama yapıldığında ilk sayfada çıkmanız satış potansiyeliniz açısından büyük önem arz eder. Özetle Google’a reklam vermek size kendinizi duyurma, rakiplerinizden öne çıkma, müşteri pörtföyünüzü genişletme gibi fırsatlar sunar.

 

Yeni müşteri bulma ihtimaliniz Google reklamları sayesinde kat kat yükselir. Reklam yönetimi bütçenize göre şekilleneceği için gereksiz harcama riski olmaz. Adwords reklamlarında bütçe kontrolü sizde olur. Dilediğiniz zaman bütçe artırımı yapmak veya bütçenizi azaltmak da sizin elinizdedir.

 

Google reklamlarında yer hedefleme seçeneği de bulunmaktadır. Böylece hangi lokasyondaki hedef kitleye ulaşmak istiyorsanız reklamlarınız o bölgede yaşayanlara gösterilir. Bunun anlamı ise reklamlarınızı gören kişilerden birçoğunun muhtemelen size müşteri olarak geleceğidir.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.