Matbaa

Karton Bardak Nedir?

Karton Bardak Nedir?

Karton Bardak, cam bardaktan daha sağlıklı, plastikten oluşan pratik ve ekonomik olarak daha ucuza mal olan kâğıttan üretilen bardaktır. Karton Bardağı daha çok öne çıkaran özelliği ise daha kullanışlı ve hızlı üretilebilmesidir. Cam bardak üretim olarak Karton bardağa göre ekonomik olarak daha çok maliyetli olduğu için bir tık geri planda kalmıştır. Genellikle belirli firmaların tanıtımı yapılmaktadır yani Logo ve Görsel tanıtımını karton bardakların üstüne baskı yaptırarak kullanmaktadırlar.  Ülkemiz de karton bardak ve diğer ürünlerle birlikte yılda ortalama 5-6 milyon kadar tüketilmektedir

Daha sağlıklı olması, kullanım ömrünün kısa olması, fiyatının makul bir düzeyde olması da ön plana çıkarmaktadır.

Baskılı Karton Bardak Ne İşe Yarar- Nedir?

Günümüzde ticaretin ve işlerin hızla arttığı ve kişilerin yoğun bir iş tempo düzeni ile çalışması yönünden yemek ve içecek sektörü de kendi açısından pratik, hızlı çözümlemeler aramaktaydı. Bu yönden cam yerine artık Karton Bardaklar, Tabaklar, Kaplar kullanılmaya başlandı. Firmalar Baskı yöntemi ile hem kendi reklamlarını yaparak sektörlerinde ilerlemeye hem de insanlara pratik bir self-servis hizmeti sunarak işlerini kolaylaştırmaya yaradı. Üstelik eskisi gibi cam üzerinden yenen yemekleri yıkama olayı ortadan kalkmıştır. Zaman tasarrufu da sağlamaktadır

Bu baskılı karton kap, bardak veya herhangi bir kartondan yapılmış işimize yarayan şeyler işletmeler ve firmalar açısından maliyeti azaltmakta, işçiye olan ihtiyacı da düşürmektedir. Karton bardaklar çevre dostu bir yapıdadırlar. Plastik ömrünün azaltmasına ve doğada uzun süre kalma olayı da azalmaya başlamıştır. Kapaklarının kapalı olmasından dolayı içerideki ısıyı koruyarak yemeklerimizi ve içeceklerimizi de sıcak tutar ve dışarıdan içeriye herhangi bir şeyin girmesini önlemektedir.

Fiyatları Nelerdir?

Karton bardak fiyatları ham maddesine, kullanılan üretim teknolojisine ve baskı tekniğine göre değişiklik gösterir. Karton bardak diğer plastik bardaklara göre biraz daha bütçe konusunda fazla olsa da diğer bardaklara göre daha çok işlevi bulunmaktadır ve insan sağlığına önem göstermektedir. Zaten görüldüğü gibi her sektörde pratik bir şekilde kullanılmaktadır.

İnsanlar her geçen gün ne kadar çok bilinçlenirse plastik ürün kullanmanın zararını ve kartondan üretilen ürünlerin değerini anlayacaktır.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.