Web Tasarım

Google Ads Reklam Pazarlaması

Google Ads Reklam Pazarlaması

Google Ads reklam pazarlaması çoğu zaman reklam ajanslarından alınan bir hizmettir. Kampanya yönetiminin bir Google Ads uzmanı tarafından yapılması SEM için ayrılmış olan reklam bütçesinin etkin kullanımını ve daha fazla kalite puanına ulaşılmasını sağlayacaktır. Ancak Google ADS reklam pazarlama stratejilerinin etkili olması için dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır.

 

Panel Türü

 

Bireysel olarak verilen reklamların oluşturulması, performans takibi gibi bütün işlemler Google tarafından verilmiş bir panelden gerçekleştirilir. Fakat ajansların bazıları bu panele benzer şekilde bir panel hazırlayıp müşterilerine onu vermektedir. İşte bu etik olmayan bir durumdur.

 

Anahtar Kelime Optimizasyonu

 

Anahtar kelimeler kampanyanın yayınlanmasından sonra nasıl verim gösteriyor; nasıl etkileşim alınmasını sağladı?

 

Google Ads reklam pazarlaması için anlaşmış olduğunuz firma bu soruların cevaplarını araştırıp kampanyaları ona göre optimize etmek ile görevlidir. TBM oranının çok yüksek ve son derece az geri dönüşüm alınan negatif kelimeler belirlenip listeden çıkarılmalıdır. Böylece reklam mâliyetinin boş yere harcanması engellenmiş olacaktır.

 

Ana Sayfa Üzerine Oluşturulan Kampanyalar

 

Google Ads uzmanlarının hiçbiri tek kampanya ile yetinmeyecektir. Sitenin bütün sayfalarına özel farklı kampanyalar oluşturulması ve değişik anahtar kelimelerin kullanılması gerekir. Bu, hedef kitlenin aradığı şeyi sizde bulması için şarttır.

 

Hizmet Komisyon Oranı

 

Google Ads reklam ajansları çoğunlukla %10-30 komisyon oranıyla çalışmaktadır. Sizin reklam bütçeinizi uzman bir ekip yönetiyorsa ve bu tasarruf size etkin geri dönüşlerle sağlanıyorsa profesyonel yardım almaya devam etmeniz gerekir.

 

Google Ads Reklam Pazarlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Optimize işlemleri düzenli olarak yapılmalıdır. Yoksa reklamlardan fazla kazanç elde edilemeyecektir.

 

Uygun reklam boyutları, reklamların nereye yerleştirilmesi gerektiği, reklamların gösterim süresi ve buna benzer birçok faktörün dikkatlice uygulanması önem taşımaktadır.

 

Reklamlar için ayrı stillerin test edilerek en verimli reklam türlerinin belirlenmesi lâzımdır.

 

İçerikler uzunsa ya da çok fazla görsel varsa sayfalama yöntemi tercih edilmelidir.

 

Vinyet reklamlarının gelir oranı yüksek, gösterim oranı azdır. Bu reklam türüne yönelmek mantıklı olabilir.

 

Google Ads reklam pazarlaması doğru yapılırsa satış hacminin büyümesine çok önemli katkılarda bulunacaktır.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.