Web Tasarım

E-Ticarette Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altın Kural

E-Ticarette Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altın Kural

E-ticaret günümüzde alışveriş yapmanın en pratik yoludur. E-ticarette ürün seçeneği çoktur ve bunların diğer markalarla karşılaştırılması oldukça kolaydır. Ayrıca taksitli ödeme seçeneklerindeki çeşitlilik de bir başka avantajdır. E-ticaretin 5 kuralı ise şunlardır:

 

1.  Stok Bilgisi

Aynı anda milyonlarca insan e-ticarete giriş yapabilir. Bundan dolayı indirim olduğunda ürünün tükenmesi fazla zaman almaz. Bir e-ticaret firması ürünleriyle ilgili stok bilgisine sitesinde yer vermelidir. Bu sayede müşteri ilgili ürünün stokta bulunu p bulunmadığını öğrenebilir ve boşuna ödeme yapmaktan kurtulur.

 

2.  Ürünlerle İlgili Detaylı Bilgilendirme

E-ticaret sitesinde satışı yapılan ürünün sahip olduğu özellikler hakkında verilen bilgiler yeterli düzeyde olmalıdır. Ürünün öteki modelleriyle arasındaki farklar, kullanım alanları ve üründen nasıl en iyi şekilde yararlanılacağına ilişkin kapsamlı bilgiler sunulmalıdır.

 

3.  Teslimat Sürelerinin Belirtilmesi

Müşteriye satın aldığı ürünün kendisine ne zaman ulaştırılacağıyla ilgili bilgilendirmede bulunulmalıdır. Müşteriyi ikna etmek amacıyla gerçeğe aykırı ifadelerin kullanılmaması ve tüketici haklarına saygılı olunması gerekir. Firmanın hangi kargolarla anlaşmalı olduğu belirtilmeli ve ürün takibi noktasında müşteriye kolaylık sağlanmalıdır.

 

4.  Firma Bilgisi

E-ticaret sitesinin sahibi olan firmanın adres ve iletişim bilgileri mutlaka sitede olmalıdır. Bu sayede güvenilir ve kurumsal bir marka algısı meydana gelecektir.

 

5.  Fiyat Bilgilerinin Ayrıntılı Olarak Sunulması

Ürünler müşteriye arz edilirken vergiler dâhil gerçek fiyat belirtilmelidir. Ayrıca ürünle ilgili taksitlendirme ve ödeme seçenekleri, satın alımda hangi kredi kartına kaç taksit yapılabileceği konusunda gerekli bilgiler verilmelidir.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.