Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Ajansı Seçerken

Sosyal Medya Ajansı Seçerken

Sosyal medya ajansı seçerken dikkat edilecekler sosyal medya danışmanı arayan her kişi ve firma için büyük önem taşımaktadır. Dijital ortamda bulunmak bir lüks değil zorunluluktur.

 

Kıyasıya rekabetin gerçekleştiği bu sanal dünyada küçük bir şehir olarak kalmamak; bilakis koca bir ülke olabilmek için sosyal medya ajansından yardım almaya ihtiyaç vardır. Dijital ortama uyum sağlamak böylece mümkün olur.

 

Ürün ve hizmetlerini sosyal medya üzerinden tanıtmak ve pazarlamak isteyenler sosyal medyayı doğru ve etkili kullanmak durumundadır. İşte bu, sosyal medya ajansları sayesinde çok kolaydır.

 

Sosyal Medya Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

 

Reklam çalışmalarınızın yürütülebilmesi ve markanıza ait olan içeriklerin düzenlenebilmesi için sosyal medya ajansıyla çalışmanız gerekir. Alanında profesyonel bir sosyal medya ajansıyla çalışmak; reklam paylaşımlarınızın getiri ve dönüşüm oranlarını artıracak; markanızın web sitesini arama motorlarında yükseltecektir.

 

Sosyal Medya Ajansı Nasıl Seçilir?

 

Markanızı temsil edecek sosyal medya ajansını belirlemek için önce pazarlama ihtiyaçlarınızı listelemeniz gerekir. Ajansın hedeflerinize uygun olup olmadığını tespit edebilmek için hedeflerinizi kararlaştırmanız lâzımdır.

 

Talebin yoğun olması pek çok sosyal medya ajansının meydana gelmesinde rol oynamış; doğru sosyal medya ajansı seçmek firmalar için büyük önem kazanmıştır. Çalışılacak sosyal medya ajansına karar verirken piyasada ne zamandan beri bulunduğu, referansları ve tecrübeleri easas alınmalıdır.

 

Ajansın daha önce yapmış olduğu işler ve bu işlerden elde edilen geri dönüşümler size bu ajansla çalışmanın neler katacağı noktasında fikir verecektir. Kendisiyle iş yapacağınız ajans sizin sektörünüz için çalışmış olmalıdır.

 

Öte yandan ajansın kendi sosyal medya hesaplarında ne kadar başarılı olduğu da dikkat etmeniz gereken diğer bir ayrıntıdır.

 

Sosyal Medya Ajansı Seçmenin Püf Noktaları

 

  • Sosyal medya ajansı seçerken ajansın web sitesi incelenmelidir. Web sitesinin tasarımına, blog bölümünün ne kadar kapsamlı olduğuna, ajans hakkındaki yorumlara ve referanslarına bakılmalıdır.
  • Ajanslardan, çalışma stratejileri talep edilmeli ve karşılaştırılarak bir değerlendirme yapılmalıdır. Ajanstaki uzmanların çalışma profilleri etraflıca gözden geçirilerek çalışmalarının uzmanlık düzeyi hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
  • Teslim tarihi, çalışmalarda detaylara özen gösterilip gösterilmediği gibi hususlar netleştirilmelidir. Bu sorgulamalara olumlu dönüşler sağlayarak karşılık veren sosyal medya ajanslarının web sitesi ve sosyal medya yönetiminde başarı sağlayacağı anlaşılmış olur.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.