Web Tasarım

E-Ticaret Sitesine Sahip Olma Yöntemleri

E-Ticaret Sitesine Sahip Olma Yöntemleri

E-ticaret sitesine sahip olma yöntemleri bir e-ticaret sitesi kurarak bu site üzerinden gelir elde etmek isteyen herkesin bilmesi gereken şeylerdir. E-ticaret sitesi kurmak; aidat, elektrik, telefon, su gibi masraflar olmadan satış yapmaya imkân vermektedir. Öte yandan e-ticaret sitesi olan satıcılar yalnızca kendi bölgesiyle sınırlı kalmamakta; 7/24 her yere satış yapabilmektedir.

 

Nasıl Bir E-Ticaret Sitesi Sahibi Olursunuz?

 

Bunun için ücretsiz e-ticaret yazılımlarından veya hazır e-ticaret paketlerinden faydalanmak mümkündür. Yahut sıfırdan bir e-ticaret sitesi yaptırmak tercih edilebilir.

 

Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları

 

Piyasada çeşitli ücretsiz e-ticaret yazılımları mevcututur. Gelişmiş özelliklere sahip olan bu yazılımlar; dakikalar içerisinde kurularak gerekli ayarlamaların yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede kişi veya firmaların hemen satışa başlaması mümkün olmaktadır.

 

Ne var ki; ücretsiz e-ticaret yazılımı kullanmak hosting alımını, kurulumunu ve diğer işlemleri manuel olarak yapmak zorunda bırakır. Bunun için hem e-ticaret ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak hem de yazılım bilmek gerekmektedir. Tabii ki bu iş başkalarına da yaptırılabilir.

 

Ancak bu hazır bir sistem olacağından; hataların meydana gelme riski her zaman için söz konusudur. Onun için versiyon problemleri gibi durumlara hazırlıklı olmalıdır.

 

Hazır E-Ticaret Paketleri

 

E-ticaret sitesine sahip olma yolları içinde bu da oldukça pratiktir. Yazılım şirketlerinin geliştirdiği yazılımlar sizi kısa zamanda bir e-ticaret sitenin sahibi yapabilir. Hosting ve SSL sertifikası, kurulum gibi ihtiyaçlar bu şirketler tarafından temin edilir.

 

Fiyatlar çoğu zaman yıllık 1.500 TL’den başlamaktadır. Birçok paket seçeneği arasından size uygun olanı belirleyerek e-ticaret sektörüne adım atabilirsiniz fakat özellikler çoğaldıkça fiyatın yükseleceğini unutmamanız gerekir.

 

Herhangi bir sorununuzda yazılım şirketinzdeki müşteri temsilcileri ve teknik ekip size destek verecektir.

 

Sıfırdan Tasarlanan E-Ticaret Sitesi Yazılımları

 

E-ticaret siteniz olsun istiyor fakat ne ücretsiz yazılımları ne de hazır paket kullanmak istemiyorsanız; zaman ve para konularında da sıkıntı mevcut değilse tamamen size özel ayrıcalıklarla donatılmış bir e-ticaret sitesi tasarlatabilirsiniz.

 

Fakat e-ticaret yazılımlarının geliştirilmesi uzun bir süreç gerektirir. Bundan dolayı maliyetin fazla olabileceği göz önüne alınmalıdır. Piyasada sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir e-ticaret yazılımı yoksa ve bütçeniz buna elverişliyse belirttiğimiz yöntem size göredir.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.