Web Tasarım

WordPress Web Sitesi Kurmanın Avantajları

WordPress Web Sitesi Kurmanın Avantajları

WordPress web sitesi kurmanın avantajları oldukça fazladır. Bu siteler kolayca faaliyete geçirilmesinin yanı sıra pratik bir şekilde yönetilebilir. Bir WordPress sitesine sahip olmak için kodlama bilmeniz gerekmez. Kullanımı zorlayıcı değildir. Üstelik birbirinden işlevsel onbinlerce WordPress eklentisi, bu süreci daha da basitleştirir.

 

Neden WordPress Sitesini Tercih Etmeliyim?

 

İnternet sitenizin hangi temele dayanacağını belirlerken ihtiyaçlarınızı ve amacınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Tabii ki WordPress dışında pek çok altyapı vardır. Ancak WordPress de, sunduğu birçok imkân ile ön plana çıkmaktadır. Onlardan bazıları şöyledir:

 

  • Açık kaynak kodlu, ücretsizdir ve devamlı güncellenmektedir.
  • Tercih edebileceğiniz binlerce tema ve eklenti seçeneğiniz mevcuttur. Sitenizi hayata geçirmek, WordPress ile belki de sadece dakikalarınızı alacaktır. Sitenizin işlevselliğini artırmak için kullanacağınız eklentilerden hiçbiri yazılım bilgisi gerektirmemektedir. Eklentilerin yüklenmesi de oldukça kolaydır. Fakat bazı eklentilerin ücretli olduğu unutulmamalıdır.
  • Dünyadaki en yaygın içerik yönetim sistemlerinin başında gelir. Bu yüzden, herhangi bir sorununuz olması durumunda hemen çözüm bulmanız mümkündür. Yani bir yerde takılırsanız yardım alabileceğiniz pek çok kaynak, forum ve blog sitesi, WordPress uzmanı vardır.
  • Arama motorlarıyla uyumludur. SEO dostu bir platform olan WordPress, alt adlandırma, permalink, site haritası gibi pek çok SEO kuralının yerine getirilmesine olanak tanır. WordPress ile oluşturulan sitelerin daha üst sıralara yükselme ihtimali fazladır. Kısaca Google başta olmak üzere tüm arama motorları WordPress’i sevmektedir.
  • WordPress’te siteleri yedeklemek son derece basittir. Böylece olası problemlerde sitenizi tamamen kaybetme riskiniz olmaz. Yedekleme için uzun uzun uğraşmaya da ihtiyacınız yoktur. Bunun için WordPress’in varsayılan yedekleme seçeneği kullanılabileceği gibi eklentilerden de yararlanılabilir.
  • Duyarlı tasarım da WordPress sitesinin avantajları arasındadır. Bu altyapıya sahip sitelerin yanıt verme hızı daha yüksektir. Tüm cihazlarda stabil çalışır. Ancak elbette bunun için doğru tema ve eklentileri kullanmak lâzımdır. Kısaca WordPress kullanıcı dostu ve fonksiyoneldir; ziyaretçilere iyi bir gezinme deneyimi sunar.

 

 

Hangi Siteler WordPress Kullanıyor?

 

Web üzerinde WordPress altyapısıyla oluşturulmuş sayısız site vardır. Onların en popülerlerinden bazıları ise şunlardır:

 

http://www.bbcamerica.com/

https://www.sozcu.com.tr/

https://news.samsung.com/

https://cpanel.net/

https://theblog.adobe.com/

 

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.