Pleksi Kutu Harf

Pleksi Kutu Harf

Günümüzde işletmeler giderek artan rekabetten dolayı daha çarpıcı reklam fikirleri aramaya koyuldular. Pek çok işletme daha dikkat çekici tabela fikri olarak ise pleksi kutu harfe yöneldi. Peki pleksi kutu harf nedir inceleyelim.

Pleksi kutu harf, pek çok farklı malzemeden tasarlanabilen bir reklam çeşididir ve genellikle iki ya da üç boyuttan oluşmaktadır. Tasarım için kullanılacak her bir harf kabartmalı bir şekilde tasarlanır. Oldukça eşsiz olan kutu harf tasarımları sayesinde işletmeler pek çok farklı müşteri kitlesini bünyelerine çekebilirler. Kutu harflerin kullanımının pratik olmasının yanı sıra üretimleri de oldukça hızlı ve kolaydır. Maliyetinin de uygun olması sebebiyle işletmelerin sıklıkla tercih ettikleri bir tasarımdır.

Pleksi Kutu Harf Nerelerde Kullanılır?

Pleksi kutu harfler pek çok çeşidi bulunan bir plastik malzemedir. İşlemesi oldukça kolaydır ve hafif bir malzemedir. Ebat ve ölçüleri de tercihinize göre tasarlanabilmektedir. Tüm bu avantajları göz önünde bulundurduğumuz zaman pleksi kutu harf kullanım alanları oldukça geniştir. Çünkü her alan için oldukça kolay bir şekilde tasarlanabilen bir materyaldir. Hangi alanda kullanırsanız kullanın oldukça sağlam bir materyalden yapıldığı için dış etkenlerden oldukça az etki alacaktır.

Kullanım alanlarına bakıldığı zaman iç ve dış mekanlarda kullanımına rastlayabiliriz. Daha çarpıcı reklam verebilmek ve müşteriyi çekebilmek için dış mekanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. İç mekanlarda kullanımı ise daha çok profesyonel bir izlenim verebilmek içindir. Pleksi kutu harfleri sadece reklam vermek amacıyla değil dekoratif amaçla kullanan da pek çok işletme bulunmaktadır.

 

Pleksi Kutu Harf Nasıl Üretilir?

Pleksi kutu harfler hayatımızın hemen hemen her alanında yerini almıştır. Dolayısıyla kutu harf kullanmak isteyen kişilerin de sayısı günden güne artmaktadır. Doğal olarak pleksi kutu harf nasıl üretilir sorusu pek çok kişinin aklından geçmektedir. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki kutu harf üretimi oldukça zahmetli bir süreçtir ve oldukça dikkat gerektirmektedir. Kullanılacak her bir harfin mükemmel tasarlanması için titizlikle çalışılmaktadır. Bu yüzden pleksi kutu harfin işini bilen deneyimli bir ekip tarafından tasarlanması önem arz etmektedir.

Pleksi kutu harf imalatı için ilk olarak müşterilerin tüm istek ve ihtiyaçları dinlenerek bu doğrultuda bir taslak oluşturulmaktadır. Hazırlanan taslağa göre seçilen pleksiler ustalıkla kesilir. Daha sonrasında ise yan bant kullanarak kutu harflerin istek doğrultusunda iki ya da üç boyutlu görünümlerine kavuşmaları sağlanır. Eğer müşteriler özel olarak belirttilerse kutu harflerin içerisine led döşemesi de yapılabilmektedir. Bu sayede sadece gündüz değil gece vakitlerinde de tabelalar pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Daha sonrasında ise kutu harflerin zeminlerine dekotalar montajlanmakta. Hazır olan kutu harfler son olarak zemine montajlanarak işlem bitirilmektedir.

 

Pleksi Kutu Harf Özellikleri

Pleksi kutu harflerin sıklıkla tercih edilmesini pek çok özelliğe sahip olması sağlamaktadır. Sahip olduğu özellikler sayesinde pleksi kutu harfler herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Ayrıca kutu harflerin sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor olması da tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Eğer siz de kutu harf tasarımı yaptırmayı düşünüyorsanız pleksi kutu harf özellikleri nelerdir bunları bilmenizde fayda var. Pleksi kutu harfler standart olarak 3mm pleksi malzemesinden tasarlanmaktadır ve bu malzeme plastiğe oranla oldukça sağlamdır. Kutu harflerinin boyutları müşteri isteğine göre ayarlanabilmektedir. Müşteri isteğine bağlı olarak led ışıkları da tasarıma eklenebilir. Ayrıca pleksi materyaline istenilen şekli vermek oldukça basittir. Bu yüzden istediğiniz her türlü şekil kolaylıkla elde edilebilmektedir.

Sizler de işletmenizin çarpıcı bir şekilde reklamını yapmak istiyorsanız rahatlıkla pleksi kutu harf tercihinde bulunabilirsiniz.

 

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir