Web Tasarım

Mobil Cihazlara Uyumlu E-Ticaret Sitesi

Mobil Cihazlara Uyumlu E-Ticaret Sitesi

Mobil cihazlardan alışveriş hem Türkiye’de hem yurt dışında oldukça yaygındır. Sanal mağazaların mobil cihazlar ile düzgün görüntülenebilmesi, rahatlıkla gezilebilmesi ve işlemlerin bu cihazlar üzerinden pratik, hızlı bir şekilde halledilebilmesi çok önemlidir. Bu sayede müşteriler istediklrei ürünlere tabletler ve cep telefonları ile kolayca ulaşım sağlayarak sipariş verebileceklerdir.

 

Dijital tüketicilere her yerde, her an erişebilmek için e-ticaret sitesinin mobil uyumuna özen gösterilmelidir. Mobil cihazları kullanarak online alışveriş yapanlar her geçen gün artmaktadır. E-ticaret sitesinin başarısını doğrudan etkileyen faktörlerden biri de mobil uyumluluktur. Bir e-ticaret sitesinin mobil uygulaması varsa kullanıcıların o siteden diledikleri zaman alışveriş yapması mümkündür. İstatistikler; mobil cihazlardan, masaüstü cihazlara göre daha çok sipariş verildiğini göstermektedir.

 

Mobil Uygulamaların E-Ticaretteki Yeri

 

Araştırmalara göre akıllı telefondan alışveriş yapan kişilerin %64’ü bunun için mobil uygulamalardan faydalanmaktadır. E-ticaret sitesi müşteriye böyle bir kolaylık sunuyorsa o siteden yapılan alışverişlerin oranı, mobil uygulaması olmayan benzer sitelere göre daha yüksek olacaktır. Mobil uygulamalar e-ticaret sitesinin satış hacmini büyütmektedir. Zira bu uygulamalar kolay ve pratik online alışveriş imkânı sunmakta, hızlı ve güvenilir ödeme olanaklarıyla müşterinin tercih sebebi olmaktadır. Dijital tüketicilerin çoğu hareket hâlindeyken özgürce alışveriş yapmayı daha cazip bulmaktadır.

 

Mobil Uygulamaların Avantajları

 

 

Ürün bilgilerinin araştırılması, fiyatların karşılaştırılması, yorumların okunması, temassız ödeme ve benzeri olanaklar dijital tüketicilerin mobil uygulamalar sayesinde gerçekleştirdiği davranışlara örnektir. Bu bağlamda e-ticaret sitelerinin mobil işlevselliğe önem vermeleri zorunludur. Sunulan kolaylıklar satış potansiyeline olumlu katkı sağlayacaktır. Mobil uygulama, e-ticaret sitesini erişilebilir kılmaktadır.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.